چرا باید از پریست های رنگی در عکس های عروسی استفاده کنیم

چرا باید از پریست رنگی در ادیت عکس های خود استفاده کنیم.
 
 

معرفی 7 دلیل که چرا باید از پریست های آماده لایت روم برای ویرایش عکس ها عروسی استفاده کنید.
شما روز عروسی یا قبل مراسم به عکاسی فرمالیته رفتین و عکسهای خود را ثبت کرده‌اید ، لوکیشن عالی ، زاویه عالی است و از ترکیب‌بندی راضی هستید ، اما با این عکس تنها نیمه راه هستید . زمان آن رسیده که عکس را ادیت کرده و بهترین عناصر تصویر را به بیرون بکشید. محبوب‌ترین برنامه برای ویرایش  Lightroom ، photoshop  می باشد، که همچنین یک راه عالی برای سازماندهی عکس‌هایتان و نیز نرم‌افزار ویرایش است . لایت روم و فتوشاپ هزینه اشتراک ماهیانه ای دارد ، اما متاسفانه ما عکاسان و ادیتور های ساکن ایرانی تماما کرک استفاده میکنم

پریست رنگی لایت روم و فتوشاپ

پریست رنگی چیست؟

پریست یک پیکربندی تنظیمات رنگی آماده ای است ، که برای رسیدن به ظاهر یا سبک خاصی از عکس شما طراحی شده‌است . تنها با یه ادیتور میتواند به راحتی با یک کلیک روی پریست و با تغییر دادن یه سری تنظیمات به عکس و فیلم خود یه ادیت رنگی (color correction) زیبای بدست بیار  زیبایی پریست ها ، ثبات ، مدیریت زمان و سادگی است که آن‌ها را به session های ویرایش می‌آورند .


در اینجا 7 دلیل وجود دارد که شما باید استفاده از پریست آماده لایت روم و فتوشاپ را شروع کنید.

1 ایجاد ثبات و تم

هر عکس متفاوت است ، اما اگر شما هر عکس را در یک دسته متفاوت ویرایش کنید ، با مجموعه‌ای از عکس‌هایی که فاقد ثبات و سازگاری هستند مواجه خواهید شد. با افزودن یک پریست بر روی تمام عکس‌ها و سفارشی سازی از آنجا که نیاز است ، مجموعه شما دارای تم رنگ و سبکی خاصی خواهد بود که در تمام این تصاویر طنین‌انداز خواهد شد. حتی اگر به این معنی است که همه آنها همان saturation یا همان سایه سبز خود را دارند، مجموعه عکس های شما به راحتی با یکدیگر هماهنگ می شوند.

2 انواع گزینه‌ها
می دانم که فقط درباره ی سازگاری و ثبات صحبت کردم، اما تنوع نیز یکی از دلایل استفاده از پریست های لایت روم است. اغلب در یک مجموعه از پریست های لایت روم , پریست های مختلف برای انواع مختلف مناظر , زمان‌های مختلف روز و نور جایگزین پیدا می‌کنید . در مجموعه پریست های که ساخته ام، پریست برای عکاسی عروسی درلوکیشن های متفاوت و در محیط های تالار و مراسمات عروسی است


3 ساده سازی روند ویرایش
من چندین سال که در زمینه عکاسی وفیلمبرداری عروسی بصورت کملا حرفه ای فعالیت دارم و اگر هم دارای محبوبیتی هستم به لطف خداست . مدتی که تخصصی رو زمینه  ادیت رنگی (color correction) فعالیت کردم و تصمیم گرفتم شروع به طراحی پریست های در نرم افزار های فتوشاپ ، لایتروم و پریمیر برای عکس فیلم عروسی کنم . 


4 وقت ما هنرمندان بسیار ارزشمند است
نمی‌توانم اهمیت این که پریست چقدر زمان شما را نجات خواهد داد بیان کنم. به طور کلی ویرایش یک عکس از پایه می‌تواند از یک تا ده دقیقه ، بسته به این که چقدر کار می‌خواهید بر روی تصویر انجام دهید، طول بکشد . برای مثال ، سال 96 برای عکاسی فرمالیته عروسی به جزیر قشم رفتم که و در یک روز 340 تا از عروس داماد عکس گرفتم و همون شب شروع کردم به انتخاب و خدودا 62 عکس انتذاخب کردم شما حساب کنید اگر من حداقل برای هر عکس میخواستم فقط 10 دقیقه برای ادیت رنگشون فقط بذارم چقدر زمان می برد . نشستن در آن شب و ویرایش همه آن‌ها فقط دیوانه کننده بود . بله درسته برای هر ادیتم هزینه از عروس داماد دریافت میکردم ولی واقعا کار اشتباهی برای هر عکس از اول ادیت بزنم من اومدم از پریست استفاده کردم و تو چند ساعت بهتر ادیت رنگی رو عکس هام اعمال کردم

 


5  قابل تنظیم
پریست لایت روم و کمرا راو چیزی نیست که فقط می توانید به 200 عکس اعمال کنید و یک روز آن را فرا بخوانید. در هر حال آنها پریست هستند و هر تصویر کمی متفاوت است. به عنوان مثال ، اگر شما دو عکس از یک عکس یکسان بگیرید اما اگر یکی از آن‌ها در معرض نوردهی متوقف شده است ، پریست ها در هر تصویر کمی متفاوت خواهد بود . خوشبختانه می‌توانید زمانی که از پریست بر روی تصویر قرار داده شد ، عکس را ادیت کنید . همچنین می‌توانید از ابزار brush (قلم‌مو) در لایت روم استفاده کنید تا تنها قسمت‌های خاصی از تصویر شما را ویرایش کند.

6  “مقرون‌به‌صرفه”
زمانی که پریست را ذخیره در زمان خود در نظر می‌گیرید , و اینکه چقدر تصاویر شما را بهبود خواهند داد شگفت‌انگیز است که چقدر ارزان هستند . این عمدتا ً به خاطر این است که آن‌ها یک کالای دیجیتال هستند و شامل بسته‌بندی ، هزینه یا جابجایی نیستند .

شما می‌توانید از پریست های من استفاده کنید

بعد از ایجاد پریست های از پیش تنظیم‌شده برای مکان‌ها و نورپردازی مختلف ، سرانجام مجموعه‌ای از پربست های مورد علاقه ام را کنار هم قرار دادم. این پریست ها برای عکس هایی که در بیرون گرفته میشه و موضوع ماجراجویی در فضای باز دارد بسیار عالی عمل می کنند. . من از آنها در ساحل، جنگل، پیاده روی و عکس های زیر آب استفاده می کنم.
شما می توانید جدیدترین پریست های آماده لایت روم را از سایت جی اف ایکس دانلود دریافت نمایید.