تفاوت بین ادوب پریمیر و افتر افکت چیست؟ کدام یک بهتر است؟

تفاوت بین ادوب پریمیر و افترافکت در طراحی گرافیکی ویدیو و تیزرهای تبلیغاتی است ولی پریمیر برای ادیت ویدیو و افترافکت برای تیزر استفاده می شود.

ادوب پریمیر و افتر افکت دو نرم افزار ویرایش ویدیو هستند که به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این دو برنامه هر دو مفید هستند، اما بین After Effects و Premiere Pro کدام نرم افزار برای شما بهترین است؟

تفاوت بین ادوب پریمیر و افترافکت
تفاوت بین ادوب پریمیر و افترافکت

در این مقاله قصد داریم تفاوت بین ادوب پریمیر و افترافکت را بررسی کنیم تا بتوانید برنامه‌ ای را انتخاب کنید که متناسب با نیازتان باشد.

Adobe After Effects چیست؟

افترافکت چیست
افترافکت چیست

After Effects یک نرم افزار ویرایشگر ویدیویی است که به شما امکانات زیر را می دهد:

  • ساخت سکانس های انیمیشن کوتاه
  • متحرک سازی متون و اشکال
  • ایجاد جلوه های بصری (محو شدن، درخشش).
  • ویرایش تصاویر با چندین لایه مختلف به طور همزمان

After Effects برای طراحان گرافیکی که به دنبال ایجاد ویدیوهای پویا خود هستند، مناسب است. همچنین می‌توان از آن برای ویرایش ویدیو استفاده کرد، به‌ویژه پس از افزودن موشن گرافیک و جلوه‌های بصری به پروژه آماده افترافکت که قبلا ویرایش شده‌ اند.

Adobe Premiere Pro چیست؟

ادوب پریمیر چیست؟
ادوب پریمیر چیست؟

Adobe Premiere Pro همچنین یک برنامه ویرایش ویدیو حرفه ای با بسیاری از ویژگی های پیشرفته است که به شما امکان می دهد روی آهنگ های صوتی و آهنگ های ویدیویی خود کار کنید. این یک نرم افزار ویرایش غیر خطی است به این معنی که می توانید ویدیو، کلیپ صوتی، جلوه ها و متن را به صورت داخلی مرتب کنید.

Premiere Pro را به عنوان یک نرم افزار ویرایش کامل در نظر بگیرید که تمامی ابزار ویرایش ویدئو و قابلیت های ایجاد فایل های ویدئویی مختلف را در اختیار شما قرار می دهد.

Adobe Premiere Pro برای موارد زیر بهترین است:

  • پروژه های ویدیویی طولانی تر (بیش از 20 دقیقه)
  • افزودن و ویرایش بسیاری از آهنگ های مختلف به طور همزمان
  • ایجاد انیمیشن های اولیه با متون و اشکال
  • وارد کردن و ویرایش فیلم ها در فرمت های مختلف
  • کار با افزونه های پروژه آماده پریمیر

Premiere Pro برای حرفه‌ای‌ های ویدیو، ویراستاران اخبار در ایستگاه‌های تلویزیونی، تولیدات تجاری و YouTubers مناسب‌ تر است. به دلیل ابزارهای ویرایش قدرتمند و گردش کار دقیق، حتی در مورد پروژه های ویدیویی طولانی تر، شناخته شده است.

مقایسه افتر افکت در مقابل پریمیر پرو

مقایسه افتر افکت و پریمیر
مقایسه افتر افکت و پریمیر

After Effects و Premiere Pro هر دو ابزارهای عالی ویرایش ویدیو را برای ایجاد و ویرایش فیلم ارائه می دهند. بسته به وظایف مختلفی که باید انجام دهید، Adobe After Effects یا Adobe Premiere Pro ممکن است برای کمک به تکمیل پروژه های خود مناسب تر باشند.

بیایید تفاوت های اصلی بین افتر افکت در مقابل پریمیر را مرور کنیم:

1) جلوه ها و ابزارهای اساسی برای ویدیوهای شما

از نظر جلوه‌های ویرایش اولیه و ابزارهای ویرایش ویدیو، هر دو افتر افکت و پریمیر پرو تقریباً همه چیزهایی را که برای ویرایش ویدیوها و تمام محتوای آنها نیاز دارید، دارند.

با افتر افکت می توانید تصاویر متحرک و متن را در لایه های مختلف به فیلم خود اضافه کنید و آنها را متحرک کنید.

در حین استفاده از Adobe Premiere Pro، همچنین می‌توانید با استفاده از همان اصل لایه‌ ها، تصاویر متحرک و متن را به کلیپ‌های ویدیویی خود اضافه کنید. همچنین تعداد زیادی از پیش تنظیم ها در حال حاضر در برنامه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

2) جلوه های بصری پیشرفته برای ویدیوهای شما

در نبرد بین After Effects و Premiere Pro، اینجاست که After Effects می درخشد. جلوه های بصری پیشرفته با افتر افکت بهتر است، از درجه بندی رنگ گرفته تا عناوین انیمیشنی ساده. همچنین، After Effects همه چیز در مورد ایجاد عناصر بصری مختلف برای بهبود ویدیوی شما است.

3) ابزارهای پیشرفته و اولیه انیمیشن برای ویدیوهای شما

می‌توانید محتوای ویدیوی خود را در Adobe After Effects و Premiere Pro متحرک کنید. با این حال، افتر افکت بیشتر در مورد متحرک سازی اشکال و لایه های متن است.

متوجه خواهید شد که زمان کمتری را نسبت به Premiere Pro روی یک انیمیشن پیشرفته با After Effects صرف می کنید.

4) متن هایی برای ویدیوهای شما

متن در پریمیر و افتر افکت
متن در پریمیر و افتر افکت

هر دو افتر افکت و پریمیر پرو برای کار با متون عالی هستند. هر دوی آنها به شما امکان می دهند متن خود را متحرک کنید و زیرنویس یا تایپوگرافی پویا ایجاد کنید.

5) گردش کار و رابط

یکی از اولین چیزهایی که پس از راه اندازی Adobe Premiere Pro متوجه آن خواهید شد، رابط کاربری آن است. این یک طرح تمیز و بصری دارد که به شما امکان می دهد به راحتی از یک ابزار ویرایش ویدیو به ابزار دیگر تغییر دهید، صرف نظر از اینکه روی کدام قسمت از جدول زمانی کار می کنید.

رابط Adobe After Effects در ابتدا می تواند بسیار طاقت فرسا باشد، زیرا بیشتر در مورد افزودن ابزارها و قابلیت های مختلف به محتوای ویدیوی شما است تا اینکه آنها را به گونه ای تنظیم کنید که به راحتی قابل کنترل باشد.

6) چندوظیفه ای و طول کلیپ های ویدئویی

اگر پروژه های شما شامل چندین کلیپ است، Adobe Premiere Pro ممکن است بهترین گزینه برای ویرایش ویدیو باشد. Premiere Pro به شما امکان می دهد چندین پروژه مختلف را به طور همزمان باز کنید، در حالی که After Effects تنها یک پروژه را باز می کند.

افتر افکت بهتر است یا پریمیر؟

افترافکت بهتر است یا پریمیر
افترافکت بهتر است یا پریمیر

فرض کنید به افزودن افکت ها و ایجاد موشن گرافیک علاقه دارید، پس افتر افکت یک انتخاب عالی برای شماست. اگر نرم‌افزار ویرایش ویدیویی را می‌خواهید که به شما امکان می‌دهد با آهنگ‌های صوتی و آهنگ‌های ویدیویی به طور همزمان کار کنید، Premiere Pro می‌تواند نیازهای شما را بهتر برآورده کند.

اگر شما یک طراح گرافیک هستید که به دنبال ایجاد ویدیو برای نمونه کار خود هستید، پس افتر افکت ممکن است به شما کمک کند زیرا بهترین کار این است که با چندین لایه مختلف به طور همزمان کار کنید. در صورت وجود هر پروژه ویدیویی طولانی، Adobe Premiere Pro ممکن است بهتر باشد زیرا به شما امکان می دهد با چندین آهنگ به طور همزمان کار کنید.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و اگر نظر، پیشنهاد و تجربه ای در بهبود آموزش ها دارید لطفا در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

fmctraining.com

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *