حل مشکلات آموزش تایپ فارسی در پریمیر+راه حل 100%

آموزش تایپ فارسی در پریمیر بدون نیاز به افزونه یا نرم افزار دیگری در تمام نسخه های پریمیر امکان پذیر می باشد اما بسیاری از عزیزان هنوز با این چالش دست و پنجه نرم می کنند. به همین دلیل ما در این مقاله به طور دقیق به چگونگی آموزش تایپ فارسی در پریمیر پرداخته ایم، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آموزش تایپ فارسی در پریمیر

مشکل تایپ فارسی در پریمیر

زمانی که شما پریمیر را به تازگی نصب کنید یا نیاز باشد پروژه های آماده پریمیر  یا پروژه های آماده پریمیر تیتراژ فیلم  را زیرنویس کنید، اگر ابزار تکست را انتخاب نمایید و بخواهید یک متن فارسی تایپ کنید می بینید که حروف جدا از هم و به صورت برعکس تایپ می شوند. همچنین زمانی که می خواهید اعداد را به فارسی تایپ کنید به صورت انگلیسی تایپ می شوند و این موضوع سبب می شود که بسیاری از عزیزان سراغ افزونه فارسی ساز یا به صورت کلی قید نرم افزار پریمیر را بزنند و به نرم افزار دیگری روی بیاورند. اما در صورتی که شما می توانید با انجام یک سری تنظیمات ساده در پریمیر مشکل را حل کنید.

آموزش تایپ فارسی در پریمیر بدون نیاز به افزونه یا نرم افزار دیگر

اولین روش تایپ فارسی در پریمیر

اولین روش تایپ فارسی در پریمیر

اگر هنوز نرم افزار پریمیر را نصب نکرده اید و تازه می خواهید نصب کنید بهترین روش این است که هنگام نصب زبان پیش فرض انگلیسی را به عربی(یدعم العربیه) تغییر دهید و به آسانی با این روش در پریمیر برای همیشه فارسی تایپ کنید.

دومین روش تایپ فارسی در پریمیر

دومین روش تایپ فارسی در پریمیر

ابتدا سراغ منوی edit رفته و از زیر منوهای edit گزینه preferences را انتخاب می کنیم سپس روی graphics می زنیم تا پنجره تنظیمات باز شود.

دانلود فونت فدرا 

آموزش تایپ فارسی در پریمیر

می بینید که text engine به صورت پیش فرض روی گزینه European and East Asia یعنی اروپا و شرق آسیا فعال است اما برای فارسی ساز کردن باید شما تیک را روی south asian and Middle Eastern یعنی جنوب آسیا و خاورمیانه فعال کنید.

آموزش تایپ فارسی در پریمیر

و از قسمت default paragraph direction  یعنی جهت نوشتن معمولا چیست؟ و ما قسمت دوم right to left یعنی جهت نوشتن راست به چپ را انتخاب می کنیم.

در سایت abasvp می توانید انواع فونت انگلیسی دانلود کنید. سایت abasvp مرجع دانلود فایل گرافیکی می باشد.

تایپ فارسی اعداد در پریمیر

مانند روش بالا از منوی edit رفته و از زیر منوهای edit گزینه preferences را انتخاب می کنیم سپس روی graphics می زنیم تا پنجره تنظیمات باز شود.

برای تایپ فارسی اعداد نیز باید از قسمت editing text in middle eastern language تیک hindi digits را فعال می کنیم.

آموزش تایپ فارسی در پریمیر

نکته: برای اعمال تغییرات بهتر است شما یکبار نرم افزار پریمیر را بسته و مجدد راه اندازی کنید تا تغییرات تنظیمات در نرم افزار پریمیر شما اعمال گردد.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و اگر نظر و پیشنهادی در راستای بهبود این آموزش ها دارید لطفا در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *