آموزش تصویری راهنمای استفاده از فایل MOGRT در پریمیر

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر برای طراحی گرافیکی و ویدیویی بسیار زیبا، بدون نیاز به نسخه ها و اپلیکیشن ها به همراه آموزش تصویری را در این مقاله آموزش می دهیم پس تا انتهای مقاله همراه باشید.

فایل‌های MOGRT قالب‌ های موشن گرافیک از پیش ساخته شده‌ اند. آن ها یک راه آسان برای اضافه کردن موشن گرافیک به پروژه های آماده پریمیر تیتراژ فیلم  بدون دردسر ایجاد فریم های کلیدی هر بار که نیاز به ایجاد یک گرافیک جدید دارید، هستند.

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

فایل MOGRT چیست؟

فایل MOGRT در واقع یک پروژه موشن گرافیک آماده می باشد که از قبل با استفاده از نرم افزار افتر افکت تولید می شود و به این دلیل که ساختن تمپلیت های سه بعدی در پریمیر کار سختبی می باشد ما تمپلیت های موشن گرافیک MOGRT را از قبل در افتر افکت ساخته و زمانی که می خواهیم در پروژه های آماده پریمیر المان ها، متن های متحرک، زیرنویس و … را پیاده سازی کنیم از MOGRT جهت سرعت دادن به پروژه ها استفاده می نماییم.

نکته: در واقع MOGRT با افتر افکت ساخته می شود ولی برای اجرا باید حتما از نرم افزار پریمیر استفاده کنیم، چون درست کردن این موشن گرافیک ها در پریمیر کار دشواری است.

راهنمای استفاده از فایل MOGRT در پریمیر

1) ابتدا Premiere را باز کرده و در زیر پنجره، پنل Essential Graphics را باز کنید.

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

2) بر روی Browse کلیک کنید؛ در گوشه سمت راست پایین، روی دکمه کلیک کنید تا یک الگوی Motion Graphics نصب شود. سپس به فایل mogrt بروید و آن را نصب کنید.

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

3) الگوی mogrt را کلیک کرده و به دنباله Premiere بکشید.

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

4) اکنون از داخل پنل Essential Graphics در Premiere، تمام پارامترهایی که در After Effects ایجاد شده‌اند قابل ویرایش هستند!

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

5) این گردش کار اجازه می دهد تا تغییرات سریعی در گرافیک های After Effects در پریمیر ایجاد کنید و به شما این امکان را می دهد که گرافیک را در دنباله پریمیر خود کپی کنید و به سرعت پارامترهای مورد تکراری را مستقل از اولین گرافیک تغییر دهید.

راهنمای استفاده از قالب موشن گرافیک MOGRT در پریمیر

6) اکنون می دانید که چگونه فایل های MOGRT را در Adobe After Effects CC ایجاد کنید که در Premiere Pro قابل ویرایش هستند! شما می توانید از این ترفند برای ایجاد گرافیک و عناوین ثابت یا مارک دار برای ویدیوهای خود بدون نیاز به اجرای افتر افکت هر بار استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید باشد و اگر سوال یا تجربه ای در این زمینه دارید، در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: storyblocks.com

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *